Přeskočit na hlavní obsah
0

Přemýšleli jste někdy, jak by mohl svět fungovat, kdyby zde nebylo tolik znečištění a jiných jevů s neblahými dopady na životní prostředí? Plastové ostrovy v mořích, kácení amazonských pralesů, vymírání nespočtu druhů zvířat, nedostatek pitné vody a blížící se přelidnění.

To všechno jsou věci, kterým my sami nedokážeme zabránit. Můžeme tedy jako jednotlivci něco udělat? Odpověď zní: jistě, můžeme. Prvním krokem může být začít důsledně třídit odpad, a především ho tolik neprodukovat. Anebo můžeme snížit příjem ryb a masa, kvůli kterým se lidé dopouštějí ekologických katastrof a celkově začít dbát na kvalitu vlastní stravy. Můžeme snížit vlastní motorizovanou mobilitu či starat se o to, jak daleko za námi putuje jídlo a zboží. Seznam by mohl pokračovat.

S mnohými z těchto věcí Vám pomoct nemůžeme, ale když pohnojíte Lenochodem, můžete v seznamu vyškrtnout hnojení chemií. Nestačí, že se chemií hnojí na ohromně velkých polích a lidé kvůli tomu dostávají různé alergické reakce či mají vyšší pravděpodobnost výskytu karcinomů? Pomozte změnit alespoň tohle. S námi hnojíte organicky. Můžete tedy začít přímo u vás doma a to ať už uvnitř, nebo na zahradě.