Přeskočit na hlavní obsah
0

Vše to začalo před lety řečmi o ekologii. V té době jsme dospívali, každý o ekologii mluvil, rozjížděla se veřejná kampaň za domácí recyklaci odpadu, dokumenty o záchraně oceánu běžely v hlavním vysílacím čase (na internetu se ještě nestreamovalo a soubory se stahovaly rychlostí 70 kbps) a globální oteplování bylo slovním spojením, které se pomalu začínalo zabydlovat u stolů rodin a zřídka i u řečnických pultů státníků.

V našem okolí se už tehdy něco dělo – ochrana přírody a vzácných druhů zvířat, výstavba čističek odpadních vod, první zmínky o společensky odpovědném jednání firem. Tehdy jsme se rozhlédli okolo a naše úsilí napřímili vstříc ekologičtějšímu a odolnému zemědělství. Tak vznikl předchůdce Lenochoda: hnojivo pro použití v zemědělství.

Z pšenice vypěstované s jeho pomocí se upekly první chleby a z ječmene uvařilo pivo. Zájem o něj rostl, zatímco svět zaplavovala nová vlna nápadů. Někdo se začal biohackovat, jiní řešili svoji uhlíkovou stopu a většina z nás zapáleně pěstovala pokojovky – kousek přírody u sebe doma. S posunem v oblasti uvědomování si dopadů naší každodenní činnosti na přírodu jsme čím dál více pozornosti věnovali pokojovým rostlinám a jejich zahradním protějškům. S cílem neničit si prostředí domova chemií jsme zkoušeli kombinovat přirozené příměsi až do dnešní podoby hnojiva Lenochod, které před uvedením na trh testovalo mnoho našich přátel a rodinných příslušníků. Jim patří dík, my jsme s výsledkem spokojeni a hnojit přírodně můžete nyní i Vy.