Přeskočit na hlavní obsah
0

O propagaci, přípravu, prodej, balení a skladování hnojiva Lenochod, které si na těchto stránkách můžete pořídit, se starají lidé, kterým záleží na životním prostředí. Studujeme články o úhynu včel, a tak se na našich zahradách snažíme pěstovat květiny, které jsou pro naše prostředí přirozené. Vnímáme problémy jednodruhové skladby, ať už jde o les, anebo trávník.

Proto doma vysazujeme pestrou louku a pokud zrovna nesečeme kosou, pak určitě ne všechno najednou, aby byl v mezi stébly zachován život. Když jdeme do lesa, nejen že v něm nic, co jsme přinesli, nenecháme, ale nezřídka si i něco přineseme. Někdy jsou to houby, často pak odpadky. Štve nás krátkozrakost intenzivního přístupu k zemědělství, které kazí naši půdu, nebo rovnou podporuje její erozi. Jsme proti chemikáliím a praktikám odvádějícím vodu z krajiny. Doma radši dezinfikujeme octovou vodou než tyrkysovým roztokem, který zahubí všechno. Volíme šetrnou kosmetiku a vždy upřednostňujeme přírodní stravu.

Tyhle otázky řešíme s přáteli i neznámými lidmi. Snažíme se na prostředí, v němž žijeme, působit kladně. Hnojivo Lenochod je tedy zhmotněním naší snahy o přinášení pozitivní změny.