Přeskočit na hlavní obsah
0

Vzpomínáte na freony škodlivé člověku i ozonové vrstvě planety? Na DDT, jehož negativní dopady jsou v populaci lidí i divokých ptáků citelné dodnes? Kolik lidí muselo roky bojovat za zákaz BPA a podobných derivátů v hračkách, lahvích a v oblečení, které nosíme? Tyto a další příklady dokládají souboj uvědomělých lidí s toxickými substancemi produkovanými chemickým průmyslem.

V jídle jsme se naučili dávat si pozor na transmastné kyseliny kvůli jejich neblahým dopadům na kardiovaskulární systém. Některé země dnes zavádějí zákonnou povinnost uvádění informací o nadměrném obsahu cukrů na obaly výrobků s cílem informování spotřebitelů. Podobná úsilí podporujeme po svém tím, že dláždíme cestu používání organických hnojiv v našich domovech a na našich zahradách.

Je rozhodně za hranou, když se člověk rozhodne jít na procházku do přírody, kterou však musí předčasně ukončit a vrátit se domů, protože vedle postřikuje traktor pole, a nelze tedy dýchat. Nehodláme čekat, až vědci za pět let prokážou škodlivost chemických hnojiv a další roky se pak potáhne soudní řízení a lobbying firem za to, aby jejich prostředek mohl být ještě několik sezon používán. Proto preventivně hnojíme organicky a nespoléháme se na neznalost případných negativních dopadů chemických výrobků běžně používaných v současnosti. Naše hnojivo připravujeme bez umělých kompromisů od začátku až po konec procesu. Ten trvá dva měsíce a výživa vašich rostlin při něm zraje hezky venku na slunci, větru a dešti.